Nowinki z kraju i ze świata

Parlament Europejski głosuje za zrównoważoną przyszłością rybołówstwa na Morzu Bałtyckim

Kwi072015

dsc 9180

 „Politycy są zobowiązani przez prawo UE do odbudowy zasobów ryb. Plan zaproponowany przez Komisję Europejską nie był kompletny,
  jednak posłom PE udało się go ulepszyć..."

http://www.gospodarkamorska.pl/Rybolowstwo >

 

Norwedzy i Brytyjczycy zbudują wspólnie najdłuższy na świecie interkonektor

Kwi072015

Komentarz:
To pomysł, jak gdy nie bedzie wiał wiatr na Wyspach, dostarczyć brytyjczykom odnawialną,tanią i czystą energię. Jej nadwyżki ma Norwegia w licznych elektrowniach wodnych. Wystarczy połączyć te kraje  "inteligentnym kablem"- zwanym interkonektorem.

   

Program ostatniej szansy dla bałtyckiego morświna

Mar252015

morswin

Już ponad 17 000 Polaków podpisało się pod apelem wspierającym ochronę morświna na stronie godzinadlaziemi.pl. Wszyscy, którzy tego jeszcze nie zrobili, mogą złożyć swój podpis do końca marca.

   

Pierwsze statki PŻM zaczęły spalać paliwo niskosiarkowe

Mar032015

statek

Pierwsze statki Polskiej Żeglugi Morskiej zaczęły spalać paliwo niskosiarkowe.

   

Rząd zamknął możliwości rozwoju morskiej energetyki wiatrowej?

Lut272015

Obawiam się, że skoro nasze uwagi nie zostały dotychczas uwzględnione, ani w opublikowanym projekcie zmiany ustawy o obszarach morskich, ani w ustawie o OZE, to znaczy, że po prostu nie ma woli politycznej, żeby rozwijać w Polsce morską energetykę wiatrową. Można powiedzieć, iż rząd pani premier Ewy Kopacz właśnie zamknął możliwości rozwoju morskiej energetyki wiatrowej w Polsce - mówi Maciej Stryjecki, prezes Fundacji na rzecz Energetyki Zrównoważonej.

http://energetyka.wnp >>

   

Petycja do unijnego Komisarza ds. Środowiska, spraw morskich i rybołówstwa

Lut272015

przelowienie

Miło mi poinformować, że w ramach naszej Kampanii na rzecz zakończenia przełowienia w Europie pn-zach uruchomiliśmy proces zbierania podpisów pod petycją do unijnego Komisarza ds. środowiska, spraw morskich i rybołówstwa Pana Karmenu Vella, w której staramy się zachęcić go w pozytywny sposób do objęcia przywództwa w doprowadzeniu do zakończenia przełowienia w Europie.

   

Strona 2 z 44