Nowinki z kraju i ze świata

Awantura o Zatokę Pucką. Rybacy przeciwko Naturze 2000

Wrz182014

Rybacy z gminy Kosakowo zwierają szeregi, by wspólnie protestować przeciwko obostrzeniom zasad połowów na wodach Zatoki Puckiej.

 

Aktualny stan prac nad programem wieloletnim „Budowa drogi wodnej łączącej Zalew Wiślany z Zatoką Gdańską"

Sie202014

Komentarz: Kolejna gigantomania. To komunikat jak Biura Politycznego PZPR z czasów Edwarada Gierka. O tej inwestycji można opowiedzieć tylko ilustrujac kawałem z tamtych lat: To tu Towarzysze - powiedział I sekretarz - postawimy wielki most. Ależ Towarzyszu I Sekretarzu- tu nie ma rzeki? E..., rzekę też postawimy.                      R. Gawlik

"MIiR wraz z Urzędem Morskim w Gdyni rozpoczął przygotowania do opracowania Projektu nowego programu z   uwzględnieniem uwag zgłoszonych przez KE (dotyczących wpływu Programu na obszary Natura 2000) i wiedzy na temat zasadności realizacji tej inwestycji, którą zgromadzono w latach 2007-2013.

   

Przekop Mierzei Wiślanej

Sie202014

lodki

KomentarzIle tu bedzie marnotrawstwa energii i grzania atmosfery !? Uff...Kiedy ten rząd zajmie sie potrzebami ludzi, a nie gigantomańskimi, demolującymi przyrodę projektami z epoki PRL?  R.Gawlik

"Są szanse ze za 6 lat rozpocznie się budowa przekopu Mierzei Wiślanej, choć jeszcze w ubiegłym roku premier Donald Tusk odrzucał możliwość utworzenia kanału łączącego wody zalewu z Zatoką Gdańską.

   

Tajemnicze kręgi na Zatoce Puckiej. UFO, naukowcy czy bursztyniarze?

Cze022014

5385bafe1f559 k1

Dziury w dnie Zatoki Puckiej zaalarmowały środowisko pomorskich naukowców, którzy od kilku dni głowią się nad zagadką dna morskiego koło Pucka i Błądzikowa. 

   

Konsultacje społeczne dotyczące możliwości połowowych na rok 2015

Cze022014

Szanowny Panie Ministrze,
W tym roku prowadzić będą Państwo negocjacje dotyczące wyznaczenia możliwości połowowych na rok 2015. W związku z tym postulujemy o umożliwienie stronom zainteresowanym udziału w tym procesie, poprzez przeprowadzenie przejrzystych konsultacji społecznych w sprawie projektu stanowiska polskiego rządu dotyczącego proponowanych możliwości połowowych na rok 2015.

   

70 fok dostrzeżonych z „nieba”

Kwi232014

foki

Przeprowadzony w dniu 15 kwietnia monitoring z nieba, realizowany w ramach działań WWF Polska w ujściu Wisły,  pozwolił odnotować obecność około 70 osobników. Foki wypoczywały na piaszczystej łasze w rejonie Świbna i Mikoszewa.

http://www.ekonews.com.pl>>

   

Strona 4 z 44