Nowinki z kraju i ze świata

Bałtyk wyrzucił na brzeg siedmiometrowego wieloryba (foto,wideo)

Lis202013

wal butelkonosy

W piątek, 15 listopada, wieczorem, wolontariusze Błękitnego Patrolu WWF odebrali zgłoszenie o znalezieniu martwego ssaka morskiego, który został wyrzucony na brzeg Bałtyku dwa kilometry za Kanałem Jamneńskim w kierunku Łaz. Na miejscu okazało się, że jest to ponad siedmiometrowej długości wal butelkonosy.

 

Hałda fotogipsów w Wiślince. Sprawdzą, czy składowisko zagraża Bałtykowi

Lis062013

Składowisko fosfogipsów, które zostało zamknięte w 2010 r. nie stanowi zagrożenia dla zdrowia ludzi i zwierząt twierdzą urzędnicy, bo zawartość metali ciężkich i fosforu w tkankach zwierząt z okolic hałdy w Wiślince mieści się w granicach norm. Aby zadać jednak kłam wszelkim pogłoskom medialnym, że fosfogipsy trują Bałtyk, marszałek woj. pomorskiego zalecił tzw. przegląd ekologiczny

   

Instalacja turbin Arevy w morskich farmach wiatrowych o mocy 5 MW każda

Lis052013

Rozpoczęto instalację pierwszych turbin typu M5000 Arevy w morskich elektrowniach wiatrowych Global Tech I i Trianel Windpark Borkum zlokalizowanych na Morzu Północnym.

   

Tony piasku i wielkie pale docierają na Gryfię. Zaczęli budować fabrykę wiatraków

Lis052013

Nawet sto ciężarówek dziennie przejeżdża przez most pontonowy prowadzący na wyspę Gryfia w Szczecinie, gdzie rozpoczęła się budowa fabryki fundamentów do morskich elektrowni wiatrowych.

   

Przekop mierzei będzie szkodliwy? Manipulacja przy ekspertyzie?

Lis052013

Ekspert twierdzi, że przekop Mierzei Wiślanej będzie szkodliwy ekonomicznie i społecznie. Dodaje, że jego badania posłużyły do zupełnie innych wniosków.

   

Rybacy apelują: „To prawdziwa katastrofa ekologiczna...”

Paź302013

O pomstę do nieba woła sytuacja w bałtyckich wodach, bowiem rybacy w tym roku borykają się z wyjątkowo dużym „deficytem” dorsza. Jak twierdzą, tym razem jest on na miarę prawdziwej katastrofy ekologicznej. Dzisiaj protestowali oni przeciwko braku większego zainteresowania ich problemami.

   

Strona 7 z 44