Nowinki z kraju i ze świata

Rybacy apelują: „To prawdziwa katastrofa ekologiczna...”

Paź302013

O pomstę do nieba woła sytuacja w bałtyckich wodach, bowiem rybacy w tym roku borykają się z wyjątkowo dużym „deficytem” dorsza. Jak twierdzą, tym razem jest on na miarę prawdziwej katastrofy ekologicznej. Dzisiaj protestowali oni przeciwko braku większego zainteresowania ich problemami.

 

Grenlandia udostępnia swoje bogactwa naturalne

Paź282013

57 tys eskimosów skusiło się na rudy żelaza i uranu. Stracili  instynkt samozachowawczy. Wiemy już jak sie to skończy...  Ich kultura i lud zniknie, rozpuszczony w zachłannych białych przybyszach.                      R.G.

www.gospodarkamorska.pl >>

   

Głosowanie Europarlamentu nad EFMiR - sukces! ( Morza- Bałtyk)

Paź282013

ocean2012

Takiego wyniku wczorajszego głosowania się nie spodziewaliśmy! Europosłowie zdecydowali wczoraj o podwojeniu puli środków finansowych na gromadzenie danych naukowych, kontrolę i egzekwowanie przepisów prawa oraz opowiedzieli się zdecydowaną większością głosów przeciwko przywróceniu subsydiów na budowę nowych jednostek połowowych! Nasze dwa najważniejsze cele zostały więc osiągnięte. 

Tutaj możecie przeczytać reakcję Koalicji OCEAN2012 na wczorajsze głosowanie głosowanie: www.naszaziemia.pl >>

Justyna Niewolewska

OCEAN2012 Polska


   
   

GŁOSOWANIE W SPRAWIE EUROPEJSKIEGO FUNDUSZU MORSKIEGO I RYBACKIEGO, 23 PAŹDZIERNIKA

Paź112013

ryby 

RAPORT >>

 1.Decydujące głosowanie w Parlamencie Europejskim w sprawie przyszłych unijnych dotacji na rybołówstwo w ramach Europejskiego Funduszu Morskiego i Rybackiego (EFMR), instrumentu finansowego Wspólnej Polityki Rybołówstwa (WPRyb), 23 października.

2.Członkowie Parlamentu Europejskiego mają szansę zadecydować,zagłosują za dotacjami, które przyczynią się do zakończenia problemu przełowienia w UE, czy też   za wsparciem finansowym na kontynuowanie zwiększania mocy połowowych floty UE.

3.Organizacje pozarządowe apelują do członków Parlamentu Europejskiego o zagłosowanie za zwiększeniem środków finansowych na zbieranie danych, kontrolę i egzekwowanie przepisów.

   

Polska energetyka wiatrowa ma przed sobą największy potencjał redukcji kosztów produkcji energii

Paź072013

offshore


II Konferencja i Targi Offshore 2013.2-3 października 2013r. w Hotelu Sheraton w Sopocie miało miejsce największe wydarzenie związane z morską energetyką wiatrową w naszym kraju. Konferencja została objęta patronatem honorowym Ministra Gospodarki oraz władz samorządowych województwa Pomorskiego i Zachodniopomorskiego.

   

Strona 8 z 44