Nowinki z kraju i ze świata

Energia europejskich mórz i oceanów

Lut142014

Komisja Europejska wesprze rozwój generowania energii z wód opływających Europę. Wedle ekspertów, w 2050 r. aż 100 GW rocznie mogłoby pochodzić z tego czystego, odnawialnego źródła. Jednak Polska nie będzie miała z niej korzyści.

 

Autostrada wodna na Wiśle

Sty012014

Komentarz: Artykuł z Dziennika Bałtyckiego, warty niewiele, ale pokazuje sposób myślenia dziennikarza i jakichś naukowców utytułowanych, autorów raportu raczej na zamówienie.

   

Parlament Europejski nie zagwarantował pełnej ochrony głębin morskich

Gru112013

daccjcbg10 grudnia 2013 r.Strasburg: Parlament Europejski głosował dzisiaj za szeregu działań mających zapewnić ochronę głębin morskich północno-wschodniego Atlantyku. Nie zdołano jednak uzgodnić wycofania najbardziej niszczycielskich praktyk połowowych – trałowania dennego i dennych sieci skrzelowych.

   

Oceny oddziaływania na środowisko, projektów morskich farm wiatrowych

Gru012013

Seminarium Akademii Offshore „Oceny oddziaływania na środowisko, projektów morskich farm wiatrowych - doświadczenia brytyjskie”.

   

Plastikowa ryba lub czym grozi zaśmiecenie oceanów

Gru012013

male

W Morzu Śródziemnym 17 tysięcy gatunków morskiej fauny sąsiaduje z 300 milionami ton śmieci. Do takich wniosków doszli europejscy naukowcy.

   

O foce która zamieszkała w usteckim porcie

Gru012013

W usteckim porcie ku zadowoleniu ekologów i mieszkańców zadomowiła się foka szara. Zwierzę nie zważając  na kutry i łodzie rybackie poluje w porcie na trocie i łososie, które płyną z morza w górę rzeki na tarło. www.gospodarkamorska.pl/wydarzenia >>

   

Strona 6 z 44