Z życia projektu

Uwagi do założeń polityki morskiej RP

Maj042009

Dnia 30 kwietnia 2009 roku Stowarzyszenie Ekologiczne Eko-Unia wraz z partnerami wysłało do Ministerstwa Infrastruktury, Departament Transportu Morskiego i Żeglugi Śródlądowej list dotyczący konsultacji społecznych w sprawie dokumentu Założenia polityki morskiej Rzeczypospolitej Polskiej.

Dokument do pobrania tutaj.

 

NATURA 2000 na obszarach morskich województwa zachodniopomorskiego. Podsumowanie pierwszego z warsztatów. Międzyzdroje, 26.03.2009

Mar312009

 Wiele mitów i przesądów narosło wokół lądowej sieci NATURA 2000. Czy dotyczy to także obszarów morskich? Dyskusja na ten temat rozpoczęła się 26 marca w Centrum Edukacyjnym Wolińskiego Parku Narodowego w Międzyzdrojach, gdzie odbyły się pierwsze z pięciu warsztatów poświęconych programowi NATURA 2000 na obszarach morskich. Przykłady między innymi z Austrii, Niemiec, Szwecji i Czech pokazują, iż sieci NATURA 2000 nie należy się bać. Rozumne podejście władz lokalnych może bowiem z obszarów objętych siecią o europejskiej randze uczynić instrument rozwoju lokalnego.

 

Program warsztatów Natura 2000

Mar232009
Zapraszamy serdecznie na pierwszy z cyklu 5 warsztatów na temat obszarów morskich Natura 2000
"NATURA 2000 na obszarach morskich województwa zachodniopomorskiego"

Program spotkania:
   

Wizyta studyjna w Szwecji - sprawozdanie z dyskusji

Mar162009

Prezentacje prelegentów dostępne są na stronie FISH

DZIEŃ 1 - 4.03.2009

Yvonne Walther – ichtiolog, Szwedzki Zarząd Rybołówstwa, Instytut Badań Morskich

90% strefy połowów Szwecji to Bałtyk. Pochodzi z niego 70% złapanych ryb. Największe znaczenie ekonomiczne mają śledź, szprot i dorsz, w niewielkim zakresie łosoś i węgorz.

 

Wizyta studyjna w Szwecji - Relacja uczestnika wyjazdu, przedstawicela Zrzeszenia Rybaków Morskich

Mar162009

Rozpoczęcie procesu wspólnego ustalenia faktów dotyczących zarządzania rybołówstwem na Bałtyku tworzy solidny fundament do dalszych wspólnych prac wszystkich zainteresowanych stron nad reformą systemu zarządzania rybołówstwem w ramach Wspólnej Polityki Rybackiej.

Wizyta studyjna „Bałtyk jest w Polsce, Bałtyk jest w Europie” została zorganizowana przez szwedzka organizację non profit FISH – THE FISHERIES SECRETARIAT, z siedzibą w Sztokholmie, zajmująca się działaniem na rzecz zrównoważonego rybołówstwa na poziomie międzynarodowym ze szczególnym uwzględnieniem obszaru Unii Europejskiej oraz Stowarzyszenie Ekologiczne EKO-UNIA z Wrocławia, działające na rzecz ekologii i ochrony przyrody.

   

Strona 10 z 13