Z życia projektu

I spotkanie sieci bałtyckich NGO’s

Cze232009
W dniach 2 i 3 czerwca w Sztokholmie odbyło się spotkanie organizacji pozarządowych zajmujących się Bałtykiem. Wyrażamy nadzieje, że nasze sprawozdanie (do pobrania tutaj) umożliwi Państwu bliższe zapoznanie się z tematyką warsztatów.
Prezentacje ze spotkania są dostępne tutaj.
 

 
 

Natura 2000 – cenne siedliska na obszarach morskich. Program Spotkania.

Cze172009

Zapraszamy serdecznie na kolejny z cyklu 5 warsztatów na temat obszarów morskich Natura 2000. "NATURA 2000 – cenne siedliska na obszarach morskich".

 

Warsztaty Natura 2000, Sopot, 23 czerwiec

Cze112009

Obszary Natura 2000 są wyznaczane w Europie, uwzględniając specyfikę przyrodniczą 8 regionów biogeograficznych.

Po przygotowaniu i przesłaniu do Komisji Europejskiej (KE) list specjalnych obszarów ochrony siedlisk KE organizuje dla każdego regionu seminaria biogeograficzne, podczas których są rozpatrywane po kolei i szczegółowo omawiane wszystkie siedliska przyrodnicze i gatunki występujące w danym regionie. Celem takich seminariów jest ustalenie, czy państwo członkowskie przewidziało wystarczającą ochronę dla wszystkich siedlisk i gatunków na swoim terytorium.

   

Fotoreportaż z debaty

Cze012009
Eugeniusz Andrulewicz - MIR
 

Partnerstwo dla Bałtyku - spotkanie z pomorskimi euro-kandydatami. 26 maj, Uniwersytet Gdański

Maj062009

Stowarzyszenie Ekologiczne Eko-Unia we współpracy z portalem zielonygdansk.pl i Stowarzyszeniem Pro Societas organizuje debatę z udziałem najważniejszych pomorskich kandydatów do Parlamentu Europejskiego. Spotkanie z kandydatami dotyczące polityki morskiej odbędzie się 26 maja, w godzinach 12 - 15. Uważamy, że spotkanie będzie doskonałą okazją do bliższego poznania kandydatów oraz dyskusji z nimi.

Wybory do Parlamentu Europejskiego są rzadką okazją do debaty na temat polityki morskiej z udziałem najważniejszych pomorskich kandydatów do Parlamentu Europejskiego.
Jakie są najważniejsze problemy Bałtyku? Jaki powinien być podział kompetencji pomiędzy instytucjami unijnymi i krajowymi w kwestiach polityki morskiej? Jak kształtować przyszłość rybołówstwa morskiego wobec zagrożenia zasobów przyrodniczych? Turystyka masowa- szanse i zagrożenia? - to wybrane tematy naszej debaty z lokomotywami różnych list wyborczych, a także z publicznością: studentami, wykładowcami i naukowcami, reprezentantami mediów. Po debacie odbędzie się konferencja prasowa.

Osoby zaproszone do debaty:

Hanna Foltyn-Kubicka, europosłanka, liderka listy PiS,
Janusz Lewandowski, europoseł, lider listy Platformy Obywatelskiej,
Longin Pastusiak, były marszałek senatu, lider listy SLD
Wojciech Przybylski, były nauczyciel akademicki, lider listy PSL
Dariusz Szwed, przewodniczący partii Zieloni 2004, lider listy Centrolewicy - Porozumienie dla Przyszłości

Moderacja:

Krzysztof Skóra - profesor Uniwersytetu Gdańskiego, dyrektor Stacji Morskiej Instytutu Oceanografii UG na Helu, laureat "Bałtyckiego Nobla" - Szwedzkiej Nagrody Bałtyku, przyznawanej za istotny wkład w ochronę wód Bałtyku.

Miejsce spotkania:

Biblioteka Uniwersytetu Gdańskiego, ul. Wita Stwosza 53, 80-308 Gdańsk

Osoby chętne do wzięcia udziału prosimy o przesyłanie zgłoszeń do dnia 22 maja, godzina 12:00:  Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. lub tel/fax 0 71 344 22 64

   

Strona 9 z 13