Spotkanie Rady Partnerstwa, Gdynia, 6.07.2009r

Cze272009

Serdecznie zapraszamy na kolejne spotkanie Rady Partnerstwa, Gdynia, 6.07.2009r.

Intensywny rozwój turystyki nadmorskiej  jest nierozerwalnie związany z rozwojem społeczno-gospodarczym społeczeństwa.
Jest to jedna z najbardziej ekspansywnie rozwijających się gałęzi współczesnej gospodarki.
Negatywne zjawiska, które  temu towarzyszą wiążą się  m.in. z nadmierną eksploatacją i degradacją środowiska przyrodniczego regionów nadmorskich. Często wręcz jest to trwałe przekształcanie i niszczenie  bezcennych siedlisk gatunków roślin i zwierząt.
Chcemy się przyjrzeć i ocenić rodzaje i skalę presji turystycznej i rekreacyjnej na Wybrzeże Bałtyku i samo morze.
Będziemy pytać czy i jak  możliwe jest pogodzenie potrzeb związanych z rozwojem turystyki z potrzebą i koniecznością ochrony środowiska i przyrody ? Czy turyści i usługodawcy są  w stanie zrozumieć, iż dbanie o walory przyrodnicze leży w ich własnym  długofalowym interesie?


Podczas  spotkania Rady Partnerstwa przewidujemy wystąpienia:
- naukowców - prof. Krzysztof Skóra, Stacja Morska Uniwersytetu Gdańskiego, prof. Mariusz Kistowski, Uniwersytet Gdański;
- użytkowników terenów nadmorskich – m.in. osób surfujących na Wybrzeżu Bałtyku, prezentujących relację z dyskusji w tym temacie , która odbyła się na portalach internetowych.

Termin: 6 lipca 2009, godz. 11.00
Miejsce: Instytut Oceanografii, al. Marszałka Piłsudskiego 46, 81 - 378 Gdynia
Termin zgłoszeń: 3 lipca

Serdecznie Państwa zapraszamy do wzięcia udziału i prosimy o zgłaszanie potwierdzenia uczestnictwa na adres mailowy: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.