Partnerstwo dla Bałtyku - spotkanie z pomorskimi euro-kandydatami. 26 maj, Uniwersytet Gdański

Maj062009

Stowarzyszenie Ekologiczne Eko-Unia we współpracy z portalem zielonygdansk.pl i Stowarzyszeniem Pro Societas organizuje debatę z udziałem najważniejszych pomorskich kandydatów do Parlamentu Europejskiego. Spotkanie z kandydatami dotyczące polityki morskiej odbędzie się 26 maja, w godzinach 12 - 15. Uważamy, że spotkanie będzie doskonałą okazją do bliższego poznania kandydatów oraz dyskusji z nimi.

Wybory do Parlamentu Europejskiego są rzadką okazją do debaty na temat polityki morskiej z udziałem najważniejszych pomorskich kandydatów do Parlamentu Europejskiego.
Jakie są najważniejsze problemy Bałtyku? Jaki powinien być podział kompetencji pomiędzy instytucjami unijnymi i krajowymi w kwestiach polityki morskiej? Jak kształtować przyszłość rybołówstwa morskiego wobec zagrożenia zasobów przyrodniczych? Turystyka masowa- szanse i zagrożenia? - to wybrane tematy naszej debaty z lokomotywami różnych list wyborczych, a także z publicznością: studentami, wykładowcami i naukowcami, reprezentantami mediów. Po debacie odbędzie się konferencja prasowa.

Osoby zaproszone do debaty:

Hanna Foltyn-Kubicka, europosłanka, liderka listy PiS,
Janusz Lewandowski, europoseł, lider listy Platformy Obywatelskiej,
Longin Pastusiak, były marszałek senatu, lider listy SLD
Wojciech Przybylski, były nauczyciel akademicki, lider listy PSL
Dariusz Szwed, przewodniczący partii Zieloni 2004, lider listy Centrolewicy - Porozumienie dla Przyszłości

Moderacja:

Krzysztof Skóra - profesor Uniwersytetu Gdańskiego, dyrektor Stacji Morskiej Instytutu Oceanografii UG na Helu, laureat "Bałtyckiego Nobla" - Szwedzkiej Nagrody Bałtyku, przyznawanej za istotny wkład w ochronę wód Bałtyku.

Miejsce spotkania:

Biblioteka Uniwersytetu Gdańskiego, ul. Wita Stwosza 53, 80-308 Gdańsk

Osoby chętne do wzięcia udziału prosimy o przesyłanie zgłoszeń do dnia 22 maja, godzina 12:00:  Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. lub tel/fax 0 71 344 22 64