Europejskie Tygodnie Ryb 8 czerwca – 31 sierpnia 2012

Cze082012

Dziś obchodzimy Światowy Dzień Oceanów. To właśnie dziś koalicja  OCEAN2012 rozpoczyna obchody Europejskich  tygodni Ryb,  których przesłanie brzmi "Skończmy z przełowieniem!"

"Skończyć z przełowieniem!" to główne przesłanie tegorocznych obchodów Europejskich Tygodni Ryb zainicjowanych przez koalicję OCEAN2012. Przełowienie to obecnie największy problem mórz i oceanów świata.

Przełowienie - nadmierna eksploatacja organizmów morskich - doprowadza do spustoszenia mórz i oceanów. Tego lata Europejskie Tygodnie Ryb stwarzają możliwość  przypomnienia politykom: Skończcie z przełowieniem, albo rybołówstwo przestanie istnieć!

Jak położyć kres przełowieniu? Odpowiedzialność za podjęcie tej decyzji mają nasi reprezentanci w Brukseli. Obywatele powinni wspierać swoich polityków i zachęcać ich do wykonania tego kroku. Wydarzenia organizowane w ramach Europejskich Tygodni Ryb stwarzają okazję do tego, by nasz wspólny głos w tej sprawie został przez decydentów usłyszany.

Obejrzyj animację „Skończyć z przełowieniem”

W okresie 8 czerwca – 32 sierpnia 2012r. członkowie koalicji oraz inne chętne instytucje organizować będą najróżniejsze wydarzenia by przyciągnąć uwagę opinii publicznej do problemu przełowienia w rybołówstwie i zwiększyć świadomość na ten temat.

Przyłącz się

Rybołówstwo Unii Europejskiej można naprawić i Ty możesz się do tego przyczynić! Zaangażuj się w prace najbliższej organizacji należącej do OCEAN2012. Dowiedz się więcej na www.ocean2012.eu

Prześlij link do naszej animacji dostępny na stronie internetowej www.ocean2012.eu swoim znajomym lub zamieść ją na swojej stronie internetowej – dzięki temu jeszcze więcej osób dowie się jak poważne są dzisiejsze problemy dotyczące ekosystemów morskich i jak możemy je rozwiązać.