Konferencja pt. "Przyszłe wykorzystanie polskiej przestrzeni morskiej dla celów gospodarczych i ekologicznych”

Wrz032009

Przypominamy o międzynarodowej konferencji i warsztatach pt. „Przyszłe wykorzystanie polskiej przestrzeni morskiej dla celów gospodarczych i ekologicznych” organizowanych przez Instytut Morski w Gdańsku pod patronatem Ministerstwa Rozwoju Regionalnego, które odbędą się w Gdyni w dniach 21-22 października 2009 w Pomorskim Parku Naukowo-Technicznym.

Zamierzeniem konferencji jest zarysowanie i przedyskutowanie w gronie ekspertów i praktyków przyszłych form użytkowania przestrzeni morskiej w celu zapewnienia jej racjonalnego wykorzystania oraz osiągniecie synergii pomiędzy procesami tworzenia KPZK, polskiej polityki morskiej i polityk sektorowych, oddziałujących na przestrzeń morską, uwzględniając jednocześnie Zintegrowaną Polityką Morską UE wraz z Planem Działania, Strategię UE dla Regionu Morza Bałtyckiego, inicjatywy organizacji panbałtyckich (HELCOM, VASAB) i zamierzenia krajów sąsiednich.

Wstępny program konferencji i warsztatów znajdą Państwo w załączeniu - szczegółowy program spotkania będzie dostępny dla zgłoszonych uczestników po zakończeniu rejestracji i wyłonieniu zwycięskich referatów na początku października. Przypominamy, iż trwa otwarty konkurs na referaty dotyczące foresightowej części konferencji. Tematyka referatów winna uwzględniać innowacyjne sposoby wykorzystania przestrzeni morskiej, takie jak energetyka morska (obejmująca energetykę odnawialną - wiatrową, z prądów i falowania morskiego, bioenergię oraz innowacyjne metody pozyskiwania i przechowywania energii z morza), ekologicznie przyjazna marikultura, porty jako element rozwoju regionu, przyjazne środowisku rybołówstwo, morska i nadmorska turystyka i rekreacja, ochrona przyrody. Referaty te mają zainicjować interdyscyplinarną dyskusję na temat przyszłych innowacyjnych form wykorzystania przestrzeni morskiej. Konkluzje referatów zostaną wykorzystane w procesie przygotowania Koncepcji Przestrzennego Zagospodarowania Kraju. Nabór na referaty trwa do 14 września – szczegółowe wytyczne dla zainteresowanych znajdują się na stronie konferencji w zakładce Konkurs na referaty

Zapraszamy na aktualną stroną konferencji www.mspconference2009.im.gda.pl 

Zgłoszenia uczestnictwa należy dokonywać do 30 września w zakładce Rejestracja

Ilość uczestników jest ograniczona – prosimy zatem nie zwlekać ze zgłoszeniami.

 

Zapraszamy do skorzystania z rezerwacji grupowej dokonanej w gdyńskim hotelu Nadmorski (ul. Ejsmonda 2, www.nadmorski.pl), w dniach 20-22.10.2009. Prosimy potwierdzać rezerwacje indywidualnie, wyłącznie w formie pisemnej, używając gotowego formularza (w załączeniu). Zgłoszenia prosimy wysłać do Pani Joanny Rozalewicz ( Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. fax: (058) 667 77 00), używając w tytule wiadomości hasła „Instytut Morski”. Termin potwierdzenia rezerwacji – 30.09.2009, późniejsze zgłoszenia będą realizowane tylko w przypadku dostępności pokoi.

 

Polecamy również inne hotele w pobliżu miejsca konferencji:

Hotel Kuracyjny www.hotelkuracyjny.pl

Willa Perła www.willa-perla.pl

Willa Lubicz www.willalubicz.pl

 

W przypadku jakichkolwiek pytań prosimy o kontakt:

Jacek Zaucha ( Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Magdalena Matczak ( Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Joanna Przedrzymirska ( Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. )

Do zobaczenia w październiku!

Z poważaniem,

Organizatorzy