Nowinki z kraju i ze świata

Konferencja „Surowce, innowacje, rynek – wyzwania i perspektywy” – Gdańsk, 16.VI.09

Mar312009

Czy sektor przetwórstwa rybnego może liczyć na stabilne dostawy surowców z Północno-Wschodniego Atlantyku i Morza Bałtyckiego? Jakie tendencje dominują w imporcie surowców rybnych w 2009 roku? Czy globalny kryzys ekonomiczny spowolni rozwój polskiego przetwórstwa rybnego? Jak promować ryby, by polscy konsumenci częściej po nie sięgali?

 

Konferencja prasowa Głównego Inspektoratu Ochrony Środowiska pt. „Pogotowie dla Bałtyku”

Mar242009

W konferencji weźmie udział Główny Inspektor Ochrony Środowiska - dr inż. Andrzej Jagusiewicz oraz Dyrektor Departamentu Analiz i Strategii w Urzędzie Komitetu Integracji Europejskiej Pani Małgorzata Kałużyńskai Dyrektor Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej Prof. Mieczysław Ostojski. Podczas konferencji zostaną przedstawione działania na rzecz ochrony Morza Bałtyckiego.

   

22 marca - Dzień Morza Bałtyckiego

Mar232009
22 marca w krajach położonych nad Morzem Bałtyckim jest obchodzony Dzień Ochrony Bałtyku. Został ustanowiony przez Komisję Helsińską w 1997 roku jako element Światowego Dnia Wody, także obchodzonego 22 marca.
Więcej informacji tutaj.
   

Ryba-robot zbada skażenie wód

Mar232009
Naukowcy z Wielkiej Brytanii dysponują najnowszą bronią w walce z zanieczyszczeniem środowiska wodnego. Opracowali model sztucznej ryby, która potrafi monitorować poziom skażenia wód. Już wkrótce ryba-robot zostanie wpuszczona do morza w porcie Gijon na północy Hiszpanii.

Więcej informacji tutaj.
   

Błędy w zarybianiu jesiotrem

Mar232009
W trakcie Kampanii Bałtyckiej coraz częściej ze środowiska wędkarzy docierały do na informacje o poważnych błędach w procesie zarybiania naszych rzek.
Rozmnożenie przez naukowców (!?)  kazirodczego potomstwa jesiotra, który wyginał kilkadziesiąt lat temu w Polsce i który chcemy przywrócić naszym
rzekom, jest wystarczającym powodem, aby bacznie sie temu procesowi przyjrzeć.

   

Warsztaty naukowe BS RAC

Mar112009

7 maja 2009 w Gdyni odbędą się warsztaty naukowe BS RAC. Swój udział potwierdzili Poul Degnbol z DG Mare, Steve Karnicki oraz naukowcy z Morskiego Instytutu Rybackiego w Gdyni.

Więcej informacji tutaj.

 

   

Strona 41 z 44