Nowinki z kraju i ze świata

W Szczecinie będą produkowane elementy do siłowni wiatrowych

Cze192012

W Szczecinie podpisano w formie aktu notarialnego przedwstępną warunkową umowę sprzedaży przez Szczecińską Stocznię Remontową „Gryfia” 20,9 ha gruntu położonego na wyspie Ostrów Brdowski. Gospodarka Morska >>

 

Ryba za Burtą

Cze132012

POLAND PRESS_HP_v04

   

Europejskie Tygodnie Ryb 8 czerwca – 31 sierpnia 2012

Cze082012

Dziś obchodzimy Światowy Dzień Oceanów. To właśnie dziś koalicja  OCEAN2012 rozpoczyna obchody Europejskich  tygodni Ryb,  których przesłanie brzmi "Skończmy z przełowieniem!"

   

Skończyć z przełowieniem

Maj262012

image001W ramach Europejskiego Tygodnia Ryb EKO-UNIA- jako członek miedzynarodowej koalicji OCEAN 2012 - zaprasza do obejrzenia krótkiego filmu SKOŃCZYĆ Z PRZEŁOWIENIEM,który zwraca uwagę na coś czego nie widzimy na codzień, dramatyczną sytuację i skutki rabunkowych połowów w morzach. Jest to też apel o radykalną zmianę Wspólnej Polityki Rybackiej. Radek Gawlik,Prezes EKO-UNII

Campaign Update 55May 25th 2012 >>

   

Mieszkańcy Gdańska mówią nie rakotwórczym odpadom

Maj232012

Gdańszczanie protestują przeciwko składowaniu rakotwórczych odpadów na terenie spalarni Port Service.

W sobotę 19 maja, o godzinie 12 spod Neptuna wyruszyła manifestacja przeciwko HCB. Wszyscy uczestnicy ubrani są w białe koszulki z napisem "truj-miasto". Wzięli ze sobą gwizdki, wuwuzele, bębęnki i transparenty. Jest głośno. Wszystko to, by zwrócić uwagę na problem HCB w Gdańsku.

   

Subsydiowanie połowów: ile razy Unia każe nam płacić za rybę?

Maj172012

Przy okazji spotkania Rady Ministrów UE ds. Rolnictwa i Rybołówstwa Koalicja OCEAN2012 prezentuje nową publikację ujawniającą wpływ przełowienia na Europejczyków.

Dzisiaj Rada Ministrów UE ds Rolnictwa i Rybołówstwa spotyka się w Brukseli aby dyskutować nad propozycją Komisji Europejskiej dotyczącą wprowadzenia nowych limitów połowowych i przyszłością Unijnych dotacji dla sektora rybołówstwa. Przy tej okazji koalicja OCEAN2012 zaprezentuje swoją najnowszą publikację z serii “Dlaczego przełowienie ma na ciebie wpływ” opisującą problem nieodpowiedzialnego rozdysponowywania funduszy dla rybołówstwa pogłębiającego przełowienie zasobów ryb.

   

Strona 20 z 44