Nowinki z kraju i ze świata

Kulczyk Holding zainteresowany budową farm wiatrowych na Bałtyku

Lip112012

Nie wiadomo, na jakim etapie przygotowań jest Kulczyk Holding. Grupa należąca do biznesmena Jana Kulczyka jest zainteresowana różnymi projektami w elektroenergetyce i ma w planach m.in. budowę elektrowni na terenie gminy Pelplin - dwóch bloków o łącznej mocy ok. 2 tys. MW, której koszty szacuje się na ok. 11 mld zł.

 

Bałtyk nas zaleje - prognozuje IMGW

Cze222012

Według Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej w Warszawie obecne zmiany klimatyczne oznaczają poważne zagrożenie dla Polski...

   

Intermarche ukarane za fałszywe twierdzenia o zrównoważonych połowach

Cze222012

daccjcbgWczoraj w Paryżu zapadło epokowe orzeczenie, które może położyć kres wysoce szkodliwym praktykom połowowym. Francuski urząd kontroli reklam (ARPP) stwierdził, że francuska sieć sklepów Intermarche (mająca swoje sklepy także w Polsce) musi wycofać wszystkie reklamy głoszące, że ryby sprzedawane w tej sieci pochodzą ze zrównoważonych głębinowych połowów.

   

Ernst & Young: energetyka wiatrowa motorem napędowym polskiej gospodarki

Cze192012

22 mld zł mogą zasilić polską gospodarkę dzięki inwestycjom w farmy wiatrowe do 2020 roku - wynika z raportu firmy konsultingowej Ernst & Young. Raport został zaprezentowany na II Konferencji Regionalnej PSEW, która odbyła się 20 marca w Toruniu.

   

Nadchodzi boom poszukiwawczy na Morzu Barentsa

Cze192012

Według ekspertów z firmy Transocean liczba odwiertów w poszukiwaniu ropy i gazu na Morzu Barentsa będzie systematycznie rosnąć. W ciągu pięciu najbliższych lat może zostać ich wykonanych prawie 160.

   

Przypominamy wazne ustalenia raportu z lipca 2011 o morskeij energetyce wiatrowej

Cze192012

Instytut Energetyki Odnawialnej we współpracy z Fundacją im. Heinricha Bölla i Greepeace Polska  przygotował raport porównujący koszty morskiej energetyki wiatrowej i energetyki jądrowej oraz   ich potencjału tworzenia miejsc pracy pt. "Morski wiatr kontra atom".

   

Strona 19 z 44